Brännkyrka-Resumén, en medlemstidning från Moderaterna i Brännkyrka

 

Nya numret av Brännkyrka-Resumén har kommit!

I tidningen finns viktig information inför valet.

”Vi måste nu alla hjälpas åt. Alla som kan och vill bidra i valrörelsen är välkomna att delta. Ingen insats är för liten. Det är bättre att dela ut ett flygblad än inget och det är bättre att dela ut valsedlar på valdagen en timme än inte alls. De närmaste veckorna är Brännkyrkamoderaternas fokus att synliggöra moderat politik för väljarna och att etablera samt bibehålla goda relationer med alla i vår omgivning. Moderat politik gör skillnad!” ur Ordförande har ordet.

Läs hela artikeln och många fler i Brännkyrka-Resumén

Vi har även fått in en bra artikel av Amanda Broberg, ordförande i Muf Sydväst.
Den kan du läsa här Muf har ordet