Medlemsaktivitet, Brännkyrka, Hägersten och Skärholmen

På gång i landstinget – Välkommen på besök i Stockholms läns landsting!

Bitr. finanslandstingsråd Charlotte Broberg (från Älvsjö) berättar om landstingets funktioner och pågående aktuella frågor och utmaningar, bland annat nya Karolinska Sjukhuset samt tillväxt- och regionfrågor. I samband med träffen serveras pastasallad och vin samt ges möjlighet att ställa frågor och diskutera med Charlotte.

Datum : tisdagen den 12 april 2011
Tid: kl. 18.30 – 20.30, ca
Plats: Landstingshuset, Hantverkargatan 45, Stockholm (samling i receptionen)
Deltagaravgift: 100 kr (inkluderar pastasallad och vin/vatten)
Anmälan: senast torsdag 7 april till Ingrid Bjurenborg, telefon 08 -737 41 22 eller ingrid.bjurenborg@moderat.se

Anmälan är bindande efter den 7 april. Deltagaravgift betalas på plats. Vi serverar pastasallad med kyckling. Har du allergi eller andra synpunkter, meddela detta i samband med din anmälan till Ingrid Bjurenborg (se ovan).

Varmt välkommen!
Arrangör: Brännkyrkamoderaterna – Jonah Nilsson telefon 076 – 122 70 15